Rodzinna atmosfera, niezapomniane przeżycia, a przede wszystkim znakomita zabawa – tak wyglądał Dzień Dziecka w MEDIATECE. Łamigłówki, wspólne eksperymentowanie, powrót do przeszłości w stylu retro oraz warsztaty kopernikańskie sprawiły, że na twarzach najmłodszych malował się uśmiech.

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas. Z tej okazji w MEDIATECE zorganizowano niezwykłe wydarzenie. Dzieci wraz z rodzicami spędzili ten dzień na rozwiązywaniu łamigłówek, majsterkowaniu i eksperymentowaniu. Mieli okazję powrócić do przeszłości grając w kultowe gry oraz przenieść się w świat nauki poprzez wirtualną rzeczywistość. Ponadto odbyły się warsztaty kopernikańskie „Kosmiczne Odkrycia”. Dzieci stały się odkrywcami niezwykłych tajemnic wszechświata. Młodzi „astronauci” odkrywali kosmos tworząc własne, kolorowe galaktyki.

Maskotka MEDIATEKI

Zoe Jessup wygrała konkurs na maskotkę MEDIATEKI

Konkurs na Maskotkę MEDIATEKI cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów sanockich szkół podstawowych. Jury konkursowe w składzie: Anna Pilszak, Tomasz Mistak oraz Szymon Szczepkowski miało nie lada problem, aby wyłonić zwycięzcę. Punktualnie o godz. 13 podczas Dnia Dziecka zostały ogłoszone wyniki.

 

Najlepszą maskotką okazała się pomarańczowa sówka wykonana przez Zoe Jessup z SP3. Drugie miejsce zajął Michał Skowroński z SP8, podium uzupełniła Julia Czyż z SP8. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, a poziom wykonania prac był bardzo wysoki. Oryginalne prace zasługują na wyróżnienie oraz nagrody, które otrzymali: Łukasz Kusiak, Borys Michałek, Lena Finik, Maja Szczudlik, Ignacy Rogoz, Dawid Chac, Karol Finik, Emilia Lorenc, Milena Sikoń, Liwia Dydio, Natalia Rewak, Izabela Tomaszek, Radosław Płodzień, Magdalena Bochnak, Julia Zimoń, Lena Lisek, Małgorzata Kocyłowska, Klara Maciejewska.

Serdecznie gratulujemy 🙂

Skip to content