Galeria zdjęć

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerię zdjęć, która da Państwu większe wyobrażenie o naszej ofercie.

Poznaj nasze sekcje

Dowiedz się więcej na temat Mediateki, poznając nasze cztery główne sekcje.

Mediateka

MEDIATEKA Sanok to innowacyjna przestrzeń, w której zaciera się granica między nauką a zabawą, a wszystko dzięki interaktywnym eksponatom. Dzieci oraz dorośli mogą poczuć radość z doświadczania i zdobywania wiedzy poprzez swobodne eksperymentowanie.

SOWA i Majsternia

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności to przestrzeń złożona z kilkunastu stanowisk badawczych. Można przy nich samodzielnie odkrywać zjawiska przyrodnicze, stworzyć własny film animowany, sprawdzić symetrię swojej twarzy, dowiedzieć się, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała i czym różni się od krótkotrwałej.

Strefa Komputerów i Gier Retro

W Mediatece znajduje się specjalna strefa – Strefa Gier Retro, która powstała dzięki zaangażowaniu i pasji Lesława Leśniaka, obecnego kierownika Mediateki. To właśnie on zorganizował po raz pierwszy w 2013 roku wyjątkową wystawę „Noc Komputerów”, która spotkała się ze sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Strefa Malucha

To strefa zaprojektowana z myślą o najmłodszych dzieciach. To wyjątkowa część Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, która jest bezpieczna, przyjazna i atrakcyjna dla maluchów. Miejsce to wydzielone jest przestrzenią oraz wyłożone matami piankowymi, tak aby amortyzować ewentualne upadki, a przede wszystkim, by dzieci czuły się komfortowo podczas zabawy. Ze strefy korzystają również nieco starsze dzieciaki, które lubią konstruować roboty.

Skip to content