Strefa Malucha

To strefa zaprojektowana z myślą o najmłodszych dzieciach. To wyjątkowa część Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, która jest bezpieczna, przyjazna i atrakcyjna dla maluchów. Miejsce to wydzielone jest przestrzenią oraz wyłożone matami piankowymi, tak aby amortyzować ewentualne upadki, a przede wszystkim, by dzieci czuły się komfortowo podczas zabawy. Ze strefy korzystają również nieco starsze dzieciaki, które lubią konstruować roboty.

Strefa Malucha umożliwia połączenie zabawy z kreatywnym myśleniem, a wszystko dzięki specjalnym zestawom. To właśnie w tym miejscu maluchy mogą rozpocząć swoją przygodę z robotyką od stworzenia swojego pierwszego robota z kół zębatych. Kolorowego robota można zbudować samodzielnie lub skorzystać z instrukcji z przykładowymi projektami do wykonania krok po kroku. Zasady budowania są bardzo proste. Za pomocą pilota zdalnego sterowania możemy zaplanować dla naszego robota niezwykłe przygody, ponieważ może się on poruszać w dowolnym kierunku w zasięgu 15 metrów.

Zabawa klockami magnetycznymi pobudza wyobraźnię poprzez budowanie rozmaitych konstrukcji, zachęca do kreatywnego myślenia i poprawia koncentrację. Polydron to kolejny zestaw klocków, który cieszy się uznaniem dydaktyków na całym świecie. To specjalnie stworzony system klocków, które umożliwiają dzieciom tworzenie nieskończenie wielu figur oraz konstrukcji przestrzennych czy budowli, które tylko są sobie w stanie same wyobrazić. Polydron to pierwszy krok do nauki geometrii. Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszy się krokodyl. To dwa metry zabaw sensorycznych dla wielu dzieci w jednym czasie. Wystarczy podejść do ściany i rozpocząć zabawę manipulując dostępnymi atrakcjami: labirynty, zestawy kół zębatych, zabawki muzyczne z lusterkiem czy pętle motoryczne

Skip to content